kuchnia włoska Kraków

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Spośród wielu wariantów, które oferuje kuchnia europejska należy zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to bogactwo aromatów, kolorów i duża dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Typowemu Polakowi włoska restauracja, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą i ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoskie dania to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe dania włoskie

Pasty to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dołączyć do makaronu. Co zjeść w Krakowie Ryby, szeroki wybór mięs, np. jagnięce czy drobiowe i rożnorodne warzywa, sprawiają, że makarony można jeść każdego dnia.

Kolejną typową potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też canelloni, focaccia, ravioli oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie skosztować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *