Przygotowanie do ciąży

Coraz to więcej kobiet, jakie rodziły swoje dzieci drogami natury przyznaje, że ma istotne komplikacje z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to trudności z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

terapia nietrzymania moczu u kobiet

Do niedawna był to temat tabu i mało która z pań decydowała się mówić o własnych komplikacjach po porodzie. W szeregu przypadków wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Obecnie jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Przeważnie u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i kłopoty ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże wielki odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć niesłychanie błyskawicznie po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym prawidłowiej, bo ćwiczenia przynoszą w owym czasie lepsze rezultaty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się różnego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, niezwykle istotną kwestią są także ćwiczenia oddechowe, jakie wypada później jak w większości wypadków powtarzać. Dodatkowo, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która ma pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w głównej mierze kobietom, jakie miały więcej porodów. Mogą jednak z niej korzystać też panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie szybko pozwala ona wrócić do normy oraz czuć się odpowiednio. Sporo pacjentek twierdzi, że dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie dolegliwości bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest też szansę skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *